• autor: okregowkazg, 2012-04-22 21:23

Szczegółowe podsumowanie 22 kolejki Klasy Okręgowej grupa : Zielona Góra

W miniony weekend rozegrano kolejne 8 spotkań w zielonogórskiej okręgówce podczas rundy wiosennej w ramach 22 kolejki rozgrywek. Podczas tej kolejki gospodarze odnieśli 5 zwycięstw, 2 spotkania padły łupem gości, zaś 1 zakończyło się podziałem punktów

Najwięcej bramek (7) padło w spotkaniach ŁKS Łęknica - Tramp Osiecznica, Budowlani Lubsko - Zjednoczeni Lubrza.

7 - Tyle kolejnych spotkań trwała fatalna seria Medyka. W tej kolejce seria ta została przerwana a Medyk dokonał tego w spotkaniu z Modrzewiem Modrzyca

Budowlani Lubsko - Zjednoczeni Lubrza 5:2

Napewno nie żałują ci którzy wybrali się na mecz do Lubska. Oba zespoły od początku grały ciekawą piłkę, lecz przewagę mieli gospodarze. Starali się oni konsekwentnie zdobyć przewagę i ją powiększać. Ostatecznie Budowlani wygrali 5:2, odnosząc kolejne efektowne zwycięstwo na własnym obiekcie. Po tej kolejce Budowlani są na 7 miejscu i mają 36 oczek w tabeli. Zjednoczeni są na 5 miejscu i mają w dorobku 38 punktów

Modrzew Modrzyca – Medyk Cibórz 0:2

Nie takiej gry a przede wszystkim nie takiego wyniku oczekiwali kibice Modrzewia. Dziś po średnim spotkaniu ulegli outsiderowi z Ciborza 0:2. I tym samym zamiast uciekać od UKP rzucili im koło ratunkowe. Oby tylko nie zemściło się to na drużynie z Modrzycy. Po tej kolejce Modrzew jest na 10 miejscu  i ma 26 punktów. Medyk jest na 16 miejscu  i ma w dorobku 15 punktów.

Odra Nietków – Syrena Zbąszynek 0:0

Nadzieje przed tym pojedynkiem w obu zespołach były duże. Bo ja nie dziś to kiedy jak nie z tym rywalem to z kim. A tu się po raz kolejny okazało, że jak się za bardzo chce to nie wszystko wychodzi tak jak powinno Mimo sytuacji podbramkowych fatalna skuteczność sprawiła, że spotkanie zakończyło się remisem 0:0 z którego nikt nie może być zadowolony. Syrena nie potrafiła wykorzystać nawet rzutu karnego. Po tej kolejce Odra jest na 15 miejscu  i ma 16 punktów. Syrena jest na 13 miejscu i ma w dorobku 17 punktów.

Garbarnia Leszno Górne – Łużyczanka Lipinki Łużyckie 2:0

Było to spotkanie dwóch zespołów, które nie imponują skutecznością w tej rundzie i ich zdobycze są ubogie. Garbarnia chciała wygrać na przełamanie. Goście chcą walczyć nadal o utrzymanie. Od początku lepiej grali miejscowi i osiągnęli przewagę a efektem tego były dwie bramki i zwycięstwo 2:0. Po tej kolejce Garbarnia jest na 9 miejscu mając 28 punktów. Łużyczanka jest na 14 miejscu  mając w dorobku 17 punktów.

Carina Gubin - UKP Zielona Góra 2:1

To było kolejne ciekawe spotkanie jakie można było zobaczyć w Gubinie. Naprzeciw siebie stanęły dwa zespoły, które grają ciekawy futbol. I taki mogliśmy oglądać Spotkanie wyrównane i ciężko było wskazać faworyta. Gospodarze przechylili, jednak szalę zwycięstwa na swoją korzyść i triumfowali 2:1. Po tej kolejce Carina jest na 8 miejscu z 33-ema punktami. UKP jest na 11 miejscu mając 24 punkty w tabeli.

Piast Czerwieńsk – Start Płoty 0:2

Bardzo ciekawe spotkanie zobaczyli dość licznie zgromadzeni kibice w Czerwieńsku. Wiadomo, że derby to dodatkowe emocje i tak też było w tym meczu, gdzie piłkarze mieli lekko sparaliżowane nogi i nie mogli dojśc do klarownych sytuacji. Optyczną przewagę mieli goście, i to oni tworzyli więcej okazji. W 60 minucie objęli prowadzenie po strzale Damiana Rolewicza. Piast postawił wszystko na jedną kartę i w doliczonym czasie naciął się na kontrę, którą wykończył Maciej Wołodczenko i Start wygrał 2:0 Po tej kolejce Piast jest na 4 miejscu i ma 45 punktów. Start jest 6-ty z 37-oma punktami.

Formacja Port 2000 Mostki – Błękitni Toporów 4:0

To miało być najciekawsze spotkanie tej kolejki. Dwa zespoły z czuba tabeli do tego derby. Jednak Formacja pokazała od początku, że jest najlepsza w tej lidze i szybko osiągnęła przewagę, którą konsekwentnie powiększała. Skończyło się wprawdzie na 4 bramkach i wyniku 4:0, ale mogło być dużo więcej. Po tej kolejce Formacja jest liderem z dorobkiem 59 punktów. Błękitni są na  3-cim miejscu i mają 46 punktów w tabeli.

ŁKS Łęknica – Tramp Osiecznica 7:0

Spotkanie w którym bez trudu mogliśmy wskazać faworyta do końcowego zwycięstwa. Faworyt nie zawiódł niczyich oczekiwań i konsekwentną grą zdobył a później tylko powiększał przewagę.Licznik Trampa zatrzymał się na 7 i porażce 7:0, która ich już prawdopodobnie całkowice pogrąży. Po tej kolejce ŁKS jest na 2 miejscu z 50-oma punktami. Tramp jest na 12 miejscu z 18-oma punktami.

autor: ~123 2012-04-23 21:30:27

avatar Syrena swą grą nadaje się do "B" kl.

autor: ~do 123 2012-04-23 22:30:08

avatar a ty ze swoją grą możesz pokopać piłke z dziećmi na orliku oczywiście jak ci pozwolą :)