Aktualności

Podsumowanie 23 Kolejki

• autor: okregowkazg, 2012-04-30 18:53

Szczegółowe podsumowanie 23 kolejki Klasy Okręgowej grupa : Zielona Góra

W miniony weekend rozegrano kolejne 7 spotkań w zielonogórskiej okręgówce podczas rundy wiosennej w ramach 23 kolejki rozgrywek. Podczas tej kolejki gospodarze odnieśli 1 zwycięstwo, 3 spotkania padły łupem gości, zaś 3 zakończyły się podziałem punktów

Najwięcej bramek (5) padło w spotkaniach ŁKS Łęknica - Budowlani Lubsko, Tramp Osiecznica - Formacja Port 2000 Mostki

Strzelonych bramek : 24

Bramek na mecz (średnio) : 3,42

Bramki strzelone przez gospodarzy : 11

Bramki strzelone przez gości : 13

Liczba Kolejki

103 - Tyle bramek w tym sezonie zdobyła już Formacja. Średnio daje to 4,5 bramki na mecz.

ŁKS Łęknica - Budowlani Lubsko 4:1

Bardzo ciekawe spotkanie rozegrane zostało w Łęknicy. Naprzeciw siebie stanęły dwa zespoły, które zdobywają wiosną dużo punktów. W tym meczu gospodarze byli jednak wyraźnie lepsi i wygrali to spotkanie pewnie 4:1. Bramki dla ŁKS-u zdobyli Glanc, Wiwacz,Bełz i Siciński Po tej kolejce ŁKS jest na 2 miejscu i ma 53 oczka w tabeli. Budowlani są na 8 miejscu i mają w dorobku 36 punktów

Tramp Osiecznica – Formacja Port 2000 Mostki 1:4

Nie ma mocnych na lidera. Tym razem Formacja udała się na mecz do Osiecznicy na pojedynek z miejscowym Trampem. Pierwsze 30 minut wyrównane, jednak końcówka pierwszej to popis Formacji i trzy zdobyte bramki. Na drugą połowę gospodarze wyszli nieco zrezygnowani. i piłką grała Formacja. W 65 minucie gospodarze niespodziewanie zdobyli bramkę z rzutu wolnego i wydawało się że będziemy mieli duże emocje. W 83 minucie wynik na 4:1 dla Formacji ustalił Dariusz Marcinkiewicz. Pozostałe bramki zdobyli Tomasz Pawlak 2x i Szymon Juszczak. Po tej kolejce Tramp jest na 12 miejscu  i ma 18 punktów. Formacja jest liderem i ma w dorobku 62 punkty.

Błękitni Toporów – Piast Czerwieńsk 0:1

W hicie kolejki Błękitni podejmowali Piast Czerwieńsk. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie w którym optyczną przewagę mieli gospodarze. Mecz nie obfitował w liczne okazje bramkowe a to dlatego, że gospodarze chcieli wjechać z piłką do bramki i nie oddawali strzałów. Powiedzieć można, że to Piast grający z kontry miał lepsze okazje do zdobycia gola. Jedyna bramka tego meczu padła w 33 minucie po zamieszaniu podbramkowym a jej strzelcem został Piotr Piwowarski. Jedynym wartym odnotowania faktem ze strony miejscowych był strzał w poprzeczkę w drugiej połowie. Piast mógł za to z kontry podwyższyć wynik, ale zabrakło skuteczności.Ostatecznie Piast wygrał 1:0 i było to zasłużone zwycięstwo Po tej kolejce Błękitni są na 4 miejscu  i mają 46 punktów. Piast jest na 3 miejscu i ma w dorobku 48 punktów.

Start Płoty – Carina Gubin 1:2

Dwa różne oblicza miał ten pojedynek. Pierwsza połowa nudna jak flaki z olejem zakończona bezbramkowym remisem. Druga była ciekawsza. W 48 minucie goście objęli prowadzenie. Po tej bramce Start ruszył do odrabiania strat ale naciął się na kontrę i było 2:0. W 73 minucie Start miał rzut karny, dodatkowo jeden z graczy Cariny został wykluczony. Z 11 metrów nie trafił jednak Maciej Wołodczenko. 2 minuty później gracz ten zrehabilitował się i zdobył gola po ładnej zespołowej akcji. Ostatecznie 15minut ciekawe, jednak Carina obroniła się i zwyciężyła 2:1 Po tej kolejce Start jest na 6 miejscu mając 37 punktów. Carina jest na 7 miejscu  mając w dorobku 36 punktów.

Łużyczanka Lipinki Łużyckie - Odra Nietków 2:2

Było to bardzo ważne spotkanie dla dolnej części tabeli. Obydwa zespoły potrzebują na gwałt punktów by móc jeszcze myśleć o utrzymaniu, więc każda inna zdobycz punktowa niż 3 to strata. Mecz ogólnie bardzo ciekawy, ale znów się potwierdziło, że jak chcą koniecznie wygrać dwie strony to nie wygrywa nikt. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2 i dla każdej z drużyn są to 2 stracone punkty a nie zdobyty 1. Po tej kolejce Łużyczanka jest na 14 miejscu z 18-oma punktami. Odra jest na 15 miejscu mając 17 punktów w tabeli.

Syrena Zbąszynek – Modrzew Modrzyca 1:1

To było kolejne ważne spotkanie dla dolnej części tabeli. Z tym że, Syrena musiała to wygrać, a Modrzew mógł, bowiem jego sytuacja jest o wiele lepsza. Niestety i tu podobnie zresztą jak w Lipinkach spotkanie zakończyło się remisem 1:1, z którego może być usatysfakcjonowany ewentualnie Modrzew, choć też nie zabardzo. Syrenie widmo A-klasy zaczyna zaglądać co raz bardziej w oczy. Po tej kolejce Syrena jest na 13 miejscu i ma 18 punktów. Modrzew jest 10-ty z 27-oma punktami.

Medyk Cibórz – Zjednoczeni Lubrza 2:2

Bardzo ciekawe widowisko można było zobaczyć w Ciborzu, mimo, że faworytem byli goście ze względu na pozycję w tabeli, to gospodarze dzielnie walczyli od 1 do ostatniej minuty. Spotkanie to zakończyło się remisem 2:2, z którego mogą być tylko zadowoleni goście. Dla Medyka to kolejna stracona okazja na zbliżenie się do bezpiecznej strefy i już pozostał im tylko cień szansy na utrzymanie. Po tej kolejce Medyk jest na 16 miejscu i ma 16 punktów w tabeli Zjednoczeni są na  5-tym miejscu i mają 39 punktów w tabeli.