Aktualności

Podsumowanie 25 Kolejki

• autor: okregowkazg, 2012-05-11 15:11

Szczegółowe podsumowanie 25 kolejki Klasy Okręgowej grupa : Zielona Góra

W miniony weekend rozegrano kolejne 8 spotkań w zielonogórskiej okręgówce podczas rundy wiosennej w ramach 25 kolejki rozgrywek. Podczas tej kolejki gospodarze odnieśli 5 zwycięstw, 2 spotkania padły łupem gości, zaś 1 zakończyło się podziałem punktów

Najwięcej bramek (7) padło w spotkaniu  UKP Zielona Góra - Modrzew Modrzyca

Strzelonych bramek : 31

Bramek na mecz (średnio) : 3,87

Bramki strzelone przez gospodarzy : 23

Bramki strzelone przez gości : 8

Liczba Kolejki

25 - Tylu spotkań potrzebowała Formacja by zapewnić sobie awans do IV ligi. Zespół z Mostek jest bezapelacyjnie najlepszy w lidze. Do tej pory wygrał 22 razy 2 razy zremisował i raz przegrał.

Formacja Port 2000 Mostki - Budowlani Lubsko 6:0

Przed tym spotkaniem spodziewano się dużych emocji, wszak w lodówkach w Mostkach mrożono już szampany, lecz Budowlani wcale nie zamierzali niczego ułatwiać gospodarzom. Niestety emocji w tym meczu było jak na lekarstwo, ładne szybkie akcje gospodarzy i efektowne strzały pozbawiły gości jakichkolwiek nadziei. Do przerwy padły 4 bramki po przerwie 2 i Formacja zasłużenie wygrała 6:0, czym zapewniła sobie awans do IV ligi. Bramki w tym meczu zdobyli Pawlak 2x, Iwanowski, Iwan, Pytel i Galas Po tej kolejce Formacja jest na 1 miejscu i ma 68 oczek w tabeli. Budowlani są na 8 miejscu i mają w dorobku 36 punktów

ŁKS Łęknica – Piast Czerwieńsk 1:3

Jak na hit kolejki przystało było to bardzo ciekawe i wyrównane spotkanie. W zasadzie w żadnym aspekcie po za posiadaniem piłki i liczbie kartek, ciężko było wskazać zespół wyraźnie lepszy. Spotkanie mogło zdecydować o 2 miejscu w tabeli na koniec sezonu, jednak tak się nie stało, bowiem to Piast wygrał 3:1 i walka o 2 lokatę jeszcze bardziej się zaogniła. Bramki w tym meczu zdobywali Piechowiak dla gospodarzy, zaś dla gości Piwowarski, Wojnarowski, Jasinowski. Po tej kolejce ŁKS jest na 3 miejscu  i ma 53 punkty. Piast jest na 2 miejscu  i ma w dorobku 54 punkty.

Tramp Osiecznica – Carina Gubin 2:0

Ciekawie, zapowiadały się derby powiatu krośnieńskiego. Oba zespoły wprawdzie przystępowały do nich z innymi aspiracjami, bowiem Tramp walczy o życie, zaś Carina dryfuje bezpiecznie w środku tabeli, ale derby to zawsze derby. Goście wystąpili w tym meczu mocno osłabieni co wykorzystali gospodarze. Po bardzo ciekawym meczu Tramp wygrał 2:0. Po tej kolejce Tramp jest na 13 miejscu  i ma 21 punktów. Carina jest na 7 miejscu i ma w dorobku 37 punktów.

Błękitni Toporów – Garbarnia Leszno Górne 2:0

Patrząc przed tym spotkaniem na tabelę nie trudno było wskazać w gospodarzach faworyta do końcowego triumfu. Spotkanie, jednak było bardzo ciekawe i wyrównane, ku zaskoczeniu miejscowych kibiców, Błękitni dość długo męczyli się z niżej notowanym rywalem. Ostatecznie, jednak ku uciesze swoich kibiców Błękitni wygrali 2:0. Bramki w tym meczu zdobywali Bezak i Wołczek. Po tej kolejce Błękitni są na 4 miejscu mając 50 punktów. Garbarnia jest na 9 miejscu  mając w dorobku 31 punktów.

Start Płoty - Odra Nietków 2:2

W małych derbach gminy Czerwieńsk mieliśmy wyrównane spotkanie. Faworytem byli oczywiście gospodarze ze względu na wyższą pozycję w tabeli, jednak goście mający nóż na gardle nie przyjechali rzucić białego ręcznika. Do przerwy Start wygrywał 2:1, jednak w drugiej połowie bardzo ambitnie grająca Odra zdołała zdobyć bramkę. Ostatecznie w tym meczu padł remis 2:2. Bramki w tym meczu zdobyli Czerwczyk i Wołodczenko dla gospodarzy, zaś dla gości Dziwiecki i Majorczyk z karnego. Po tej kolejce Start jest na 6 miejscu mając 38 punktów Odra jest na 14 miejscu mając 21 punktów w tabeli.

UKP Zielona Góra – Modrzew Modrzyca 5:2

To było bardzo ważne spotkanie w kontekście utrzymania się w okręgówce na przyszły sezon. UKP musiał wygrać za wszelką cenę. Modrzew mógł i byłby wtedy pewien już utrzymania. Młodzi piłkarze UKP pokazali jednak kawał dobrego futbolu i rozprawili się bezapelacyjnie z nieco wyżej notowanym rywalem 5:2. Bramki w tym meczu zdobyli Konsewicz 2x, Dokowicz, Bitner i Myca dla gospodarzy, zaś dla gości Jędraszak 2x Po tej kolejce UKP jest na 11 miejscu i ma 27 punktów. Modrzew jest 10-ty z 30-oma punktami.

Łużyczanka Lipinki Łużyckie – Zjednoczeni Lubrza 0:1

W zasadzie gdyby spojrzeć na tabelę to powinno być jednostronne spotkanie. Goście wyraźny faworyt tego meczu, gospodarze to outsider tabeli. Tak się, jednak nie stało . Spotkanie było bardzo ciekawe i obfitowało w emocje. Piłkarsko zespołem lepszym byli goście, jednak gospodarze przeprowadzali bardzo dobre kontry, czym stwarzali lepsze okazje do zdobycia gola. Do przerwy bramki, jednak nie padły. Po przerwie ten sam obraz Lubrza grała piłką, Lipinki przeprowadzały kontry. Rozstrzygnięcie w tym meczu padło dopiero w 88 minucie kiedy to Bąk strzelił gola i dał zwycięstwo Zjednoczonym 1:0. Po tej kolejce Łużyczanka jest na 16 miejscu z dorobkiem 18 punktów. Zjednoczeni są na 5 miejscu i mają 43 punkty w tabeli.

Syrena Zbąszynek – Medyk Cibórz 5:0

Na koniec pozostał nam mecz pomiędzy dwoma zespołami, które na gwałt potrzebują punktów, bo bronią się przed spadkiem. Gospodarze w tym meczu, byli jednak wyraźnie lepsi pod każdym względem piłkarskiego rzemiosła i zasłużenie wygrali ten pojedynek 5:0. Bramki w tym meczu zdobywali Adaszak 2x, Modrzyk, Gawarzewski, Spychała. Po tej kolejce Syrena jest na 12 miejscu z 22-oma punktami. Medyk jest na 15 miejscu z 19-oma punktami.