• autor: okregowkazg, 2012-05-22 11:14

Szczegółowe podsumowanie 27 kolejki Klasy Okręgowej grupa : Zielona Góra

W miniony weekend rozegrano kolejne 8 spotkań w zielonogórskiej okręgówce podczas rundy wiosennej w ramach 27 kolejki rozgrywek. Podczas tej kolejki gospodarze odnieśli 6 zwycięstw, 2 spotkania padły łupem gości

Najwięcej bramek (8) padło w spotkaniu Formacja Port 2000 Mostki - Carina Gubin

38 - Bardzo wysoką skutecznością popisały się zespoły w tej kolejce. Ta zdobycz bramkowa to rekord tego sezonu

Piast Czerwieńsk - Budowlani Lubsko 2:1

Ciekawe i wyrównane spotkanie mogli zobaczyć kibice w Czerwieńsku. Piast chciał koniecznie wygrać by utrzymywać przewagę nad ŁKS-em. Budowlani chcieli się w końcu przełamać po serii porażek. W pierwszej połowie przewagę nieznaczną mieli gospodarze, jednak nie przełożyło się to na większą liczbę sytuacji podbramkowych. Gdy wydawało się, że będzie remis do przerwy bramkę zdobyli gospodarze i wygrali tę połowę 1:0. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Dalej było to wyrównane spotkanie. W 60 minucie gospodarze podwyższyli na 2:0 i wydawało się, że mają spotkanie pod kontrolą. 10 minut później padła kontaktowa bramka dla gości, która okazała się honorową bo ostatecznie Piast wygrał 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Wojnarowski i Jasinowski, zaś dla gości Trziszka Po tej kolejce Piast jest na 2 miejscu i ma 60 oczek w tabeli. Budowlani są na 8 miejscu i mają w dorobku 36 punktów

Formacja Port 2000 Mostki – Carina Gubin 7:1

Gdyby spojrzeć na sam wynik, można było by się złapać za głowę. Bardzo wysokim zwycięstwem Formacji zakończył się z pojedynek z Cariną. W pierwszej połowie było to jednak wyrównane widowisko, gdzie obydwie ekipy miały szanse na strzelanie bramek. W tej części meczu padł tylko jeden gol. Druga połowa to popis gospodarzy, którzy nie schodzili z połowy Cariny aplikując im gola za golem. Goście trafili tylko raz i przegrali ten pojedynek 7:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Suchowera, Konefał, Kiliński, Galas, Marcinkiewicz i Pawlak 2x Dzięki temu zwycięstwu Formacja zapewniła sobie zwycięstwo w lidze. Po tej kolejce Formacja jest na 1 miejscu i ma 71 punktów. Carina jest na 7 miejscu i ma w dorobku 40 punktów.

ŁKS Łęknica – Garbarnia Leszno Górne 2:0

To było bardzo ważne spotkanie dla obu zespołów, ŁKS musiał wygrać, jeśli nadal marzy o IV lidze. Garbarnia też musiała szukać punktów, ponieważ czuje na plecach już oddech strefy spadkowej. Lepszym zespołem przez cały mecz byli gospodarze i wygrali ten mecz 2:0, czym przełamali się po serii 3 porażek z rzędu. Bramki dla ŁKS- u zdobyli Mackaszwili i Marcin Bełz. Po tej kolejce ŁKS jest na 3 miejscu  i ma 56 punktów. Garbarnia jest na 11 miejscu i ma w dorobku 31 punktów.

Tramp Osiecznica – Odra Nietków 2:3

Było to kolejne spotkanie z gatunku tych o 6 punktów. Przez cały mecz przewagę miała ekipa gospodarzy, jednak raziła wielką nieskutecznością. Mimo wielu okazji do przerwy prowadzili goście 2:1. Po przerwie przewaga gospodarzy było jeszcze większa a przy okazji grali z jednym graczem więcej, ponieważ jeden z gości a uderzenie przeciwnika w twarz opuścił przedwcześnie boisko. Gdy w 75 minucie gospodarze wyrównali wydawało się, że pójdą za ciosem. Niestety nie potrafili wykorzystać kolejnych okazji. Tymczasem po jednej z kontr gracz gospodarzy w niegroźnej sytuacji zagarnął piłkę ręką i gola z rzutu karnego zdobyli goście, uciszając miejscową publiczność. Był to już doliczony czas gry. Ostatecznie Odra wygrała 3:2 i nieznacznie przedłużyła swoje szanse na utrzymanie. Po tej kolejce Tramp jest na 14 miejscu mając 24 punkty. Odra jest na 13 miejscu  mając w dorobku 24 punkty.

Błękitni Toporów - Modrzew Modrzyca 5:1

To był kolejne spotkanie z gatunku tych gdzie obydwa zespoły mają inne cele. Gospodarze walczą jeszcze o podium. Goście, zaś muszą bronić się przed spadkiem. W tym spotkanie lepszym zespołem byli gospodarze, którzy grali i konsekwentnie powiększali swoją przewagę. Efektem tego było 5 bramek i końcowe zwycięstwo 5:1. Po tej kolejce Błękitni są na 4 miejscu mając 56 punktów Modrzew jest na 10 miejscu mając 33 punkty w tabeli.

Start Płoty – Zjednoczeni Lubrza 3:1

Było to ważne spotkanie w rywalizacji o miejsca 5-7 na koniec sezonu. Marzący o 5 lokacie piłkarze Startu musieli koniecznie wygrać by mieć jeszcze szanse. Gościom zwycięstwo zapewniło by 5 lokatę. Od początku meczu lepiej grali gospodarze, którzy tworzyli groźniejsze sytuacje. Do przerwy było 1:0 dla Startu. W drugiej połowie dalej konsekwentna gra gospodarzy pozwoliła zdobyć 2 bramkę. Gdy z boiska wyleciał zawodnik gości wydawało się, że jest już po meczu. Tymczasem goście zdobyli honorowego gola. W końcówce Start zdobył bramkę z rzutu karnego i ostatecznie wygrał 3:1. Bramki dla Startu zdobyli Markowski, Wołodczenko i Trzmiel. Po tej kolejce Start jest na 6 miejscu i ma 41 punktów. Zjednoczeni są 5-ci z 44-ema punktami.

UKP Zielona Góra – Medyk Cibórz 2:1

Spotkanie dwóch zespołów walczących o utrzymanie. Oczywiście sytuacja obu drużyn jest niebagatelnie róźna, bowiem UKP ma bardzo realne szanse na utrzymanie. Medyk musiał koniecznie wygrać by jeszcze o tym myśleć. Po bardzo ciekawym meczu UKP wygrał 2:1, czym znacznie przybliżył się do utrzymania. Porażka Medyka sprawia, że ich szanse na utrzymanie są matematyczne. Po tej kolejce UKP jest na 9 miejscu z dorobkiem 34 punktów. Medyk jest na 15 miejscu i ma 22 punkty w tabeli.

Łużyczanka Lipinki Łużyckie – Syrena Zbąszynek 1:6

To spotkanie miało zupełnie odmienny charakter dla obu drużyn. Dla Łużyczanki był to wyłącznie towarzyski pojedynek, która została juz zdegradowana. Dla gości to kolejny mecz o życie. Jak się okazało goście lepiej podeszli do zawodów, deklasując w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła gospodarzy. Ładne składne akcje, sprawiły, że Syrena wygrała ten pojedynek 6:1, i zbliżyła się do bezpiecznej lokaty na 3 punkty. Po tej kolejce Łużyczanka jest na 16 miejscu z 18-oma punktami. Syrena jest na 12 miejscu z 28-oma punktami.